خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Kupte rodičům kvalitní postel! • Bydlení / inStory.cz
 

Kupte rodičům kvalitní postel!

Nevhodná postel je příčinou mnoha potíží.
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
11. srpna 2017 07:42 / Shutterstock
  0   0
Senioři by měli při nákupu postele zvážit mnoho faktorů. Lůžko by mělo být vyšší. Důležitý je i polohovací rošt. Na co dalšího dát pozor?
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Starší lidé mají obvykle o něco horší spánek a pro kvalitní odpočinek potřebují lůžko, které splňuje mnoho požadavků. Nejde jen o výšku a délku postele, ale také o bezpečnost, pohodlí a praktičnost.

Zásadní faktory při výběru lůžka pro seniora

Výška

Zejména je třeba myslet na správnou výšku postele. I s matrací by měla být v rozmezí 45-55 cm. S pozdějším věkem přibývají zdravotní problémy, proto i rám postele nemá mít žádné hrany kvůli případnému zranění. Pokud vrchní hrana matrace sahá těsně pod zadek, na postel se pohodlně sedne a lehne. Při lehání a vstávání tak šetříte kyčelní klouby. Pokud si zvolíte vrchní hranu matrace nižší, tedy tak, že při sezení na posteli se nohy celou plochou dotýkají země a kolena jsou v pravém úhlu, bude se z postele pohodlně vstávat, ale trochu méně pohodlně na ni sedat. 

Délka i váha

Minimální délka se rovná výšce člověka plus nejméně 25 centimetrů. Šířka musí být alespoň 80 centimetrů, ale 90 nebo 100 poskytuje víc pohodlí. Standardní rozměry jednolůžka jsou 90 x 200 centimetrů, dvojlůžka 140 x 200, 160 x 200 nebo 180 x 200 centimetrů. Existují i prodloužené délky 210 nebo 220 centimetrů. U osob s nadváhou je přitom vhodné volit postele s vyšší nosností. Dnes není problém sehnat postele s nosností až do 200 kg na lůžko. 

Matrace

Tvrdá matrace není pro seniory příliš vhodná. Lidé ve vyšším věku jsou mnohem citlivější, také trpí nespavostí, bolestmi svalů i kloubů. Na tvrdé matraci dochází dokonce k nedokrvení končetin. Tyto nepříjemné doprovodné projevy vedou ke snaze se otáčet. Spánek se tak přerušuje a tělo se neregeneruje tak, jak by doopravdy potřebovalo. Měkká matrace je pro seniory obvykle vhodnější.

Pozor na omezení

Postel pro seniory raději volte bez čel a bočnic. Mohou být příčinou nepříjemných zranění. Při nemoci je také obtížné čela postele zdolávat. Trendem jsou spíše lehké a vzdušné postele, stálicí na trhu jsou ty celočalouněné, kdy je matrace pevně spojena s lůžkem. Ty se ale hůře udržují, drží se v nich prach a také roztoči. Nejsou tedy příliš vhodné pro alergiky. Čalouněné bývají i masážní postele, které mají matraci s vibračními motůrky, které pomocí vzduchového kompresoru vytvářejí vibrace, masírují a prokrvují celé tělo. Ty jsou ale velmi drahé.

📷
3
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Nevyhazujte použitý pytlík od čaje. Doma ještě skvěle poslouží
Jak odstranit přilepenou žvýkačku
Skvělý nápad do koupelny, který vám ušetří velké peníze
Komentáře

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Jak přesně vznikl náš Měsíc? Existuje několik předpokladů

Tech

Airbus dokončil důležitou sérii prvních zkoušek svého létajícího taxi Vahana

Dům a zahrada

Trápí vás plíseň na gumových hračkách do vody? Existuje řešení, jak ji snadno odstranit

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن