Nasypte si tuto směs do postele a už nikdy nebudete mít problém s usínáním!

Mnoho lidí mívá problémy s usínáním a přitom může být důvod tak jednoduchý. Smíchejte dohromady tyto dvě suroviny a poděkuje vám jak matrace, tak vaše zdraví.
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Interier 
06. srpna 2017 10:00 / Shutterstock
  0   0
Místo, kde spíme, podrobujeme nejvyšším nárokům. Kupujeme zdravotní matraci, přes ní přehodíme ještě kryt matrace, postel umístíme na nejvhodnější místo, ložní prádlo převlékáme jednou týdně. Ale věděli jste, že největší péče potřebuje právě matrace, kterou málokdo čistí?

Matrace je přitom plná roztočů, staré kůže, prachu a každou noc do ní vypotíte až jeden litr potu! I přesto, že máte na matraci ochranný kryt, neuchráníte matraci od ničeho jiného, než vlasů, chlupů a skvrn. Abyste spali v opravdu čisté matraci, musíte ji čas od času vyčistit. A právě tady přichází na řadu obyčejná jedlá soda.

Co budete potřebovat

Není na tom nic těžkého. Na vyčištění a provonění matrace vám úplně postačí jedlá soda, esenciální olej a vysavač.

Jak postupovat

Když už budete brát matraci do rukou, otočte ji. Prodloužíte tak její životnost a zabráníte proleženinám. Jedlou sodu smíchejte s pár kapkami vonného oleje, který máte rádi. Na klidný spánek se doporučuje levandule, heřmánek, santalové dřevo a obecně zklidňující vůně.

Recept na čistění matrace samozřejmě funguje i bez přidání oleje, ale proč si postel zároveň neprovonět? Mnoho esenciálních olejů je navíc antialergických a má antibakteriální účinky.

Směs dobře promíchejte buď lžící v misce, nebo v uzavíratelné láhvi. Pak už jen posypte matraci tímto mixem a nechte působit zhruba jednu hodinu. Nečistoty se během této doby uvolní i z jemných vláken.

Vyluxujte a je hotovo

V mezičase si můžete otřít prach i z rámu postele a zkontrolovat i její čelo. Po hodině vezměte do rukou vysavač a jedlou sodu důkladně vyluxujte. Tuto směs ocení i váš vysavač, jelikož při dalším luxování ucítíte právě vonný olej, dokud pytlík nevyměníte.

Postel znovu povlečte, ustelte a uvidíte, jak se vám bude následující noci dobře spát. Přitom vám práce nezabere ani hodinu práce vkuse a stát vás bude sotva dvacet korun.

📷
1
fotografie
Kateřina Kofroňová | inStory.cz
Kam dál?
Zarážky do dveří
Mezonetový byt vypadá zajímavě, ale není pro každého!
Co takhle zkusit grafitty do vašeho interiéru?
Komentáře

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Obrovské množství bahna pohřbilo již několik vesnic! Příčinou je nezvyklá přírodní událost

Tech

Volkswagen připravuje elektrický speciál. S tisíci koňmi vstoupí do mezinárodního závodu

Dům a zahrada

Nebojte se zakázkové výroby nábytku. Má hned několik výhod