خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Jak vybrat vchodové dveře? Nerozhoduje pouze vzhled! • Bydlení / inStory.cz
 

Jak vybrat vchodové dveře? Nerozhoduje pouze vzhled!

Vchod je vizitkou našeho bydlení.
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
08. srpna 2017 06:44 / Shutterstock
  0   0
Vchodové dveře jsou nejen důležitým designovým prvkem, ale musí být také praktické i bezpečné. Je třeba zvážit jejich velikost, tvar i zpracování. Laciné dveře se mohou kroutit, v horkých dnech nedovírat a v zimě netěsnit.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Na materiálu záleží! 


1. Hliník

Hliníkové dveře jsou velmi odolné nejen vůči mechanickému poškození, ale také vůči vlhkosti, změnám teplot i stárnutí. Jde o volbu na mnoho desetiletí. Hliníkové dveře obsahují izolující vložku, díky které mají i dobré izolační vlastnosti. Nevýhodou může být vyšší cena. 

2. Dřevo

Dřevěné dveře jsou většinou elegantní a příjemné na dotyk. Mají dobré izolační vlastnosti, ale podléhají vlivům změn teplot a vlhkosti. Proto potřebují pravidelnou údržbu. Zejména v zimě, kdy jsou venku mínusové teploty a uvnitř se topí. Velký teplotní rozdíl může způsobit zkroucení dveří. Moderní konstrukce mají plášť z masivního dřeva a uvnitř tepelně-izolační vložku. Ceny se liší podle síly a druhu dřeva.  

3. Plast

Plastové dveře osloví zejména cenou. Je ale nutné dobře vybírat, protože velmi levné dveře nemají příliš dobrou odolnost, životnost a izolační vlastnosti. Z dlouhodobého hlediska se příliš levné dveře nevyplatí. Plastové dveře jsou ale téměř bezúdržbové. Mohou mít téměř jakoukoliv barvu a vzor. 

Bezpečnostní dveře

U bezpečnostních dveří počítejte s omezenou nabídkou designu a provedení. V převážné většině případů stačí zvolit pro dostatečnou bezpečnost dveří odpovídající komponenty, jako jsou kování, panty, bezpečnostní vložky a typ skla. Bezpečnostní dveře rodinného domu by měly mít certifikaci nejméně třetí bezpečnostní třídy. Dveře nižší kategorie neposkytují prakticky žádnou ochranu. Vstupní dveře 5. nebo 6. třídy jsou zase zbytečně drahé. 

Zárubně

U dveří jsou podstatné také zárubně. Obvykle bývají z masivního rostlého dřeva nebo z lepených hranolů, dále z plastových, hliníkových a ocelových profilů. Prahy vstupních dveří se většinou vyrábějí z masivního odolného dřeva a bývají do nich vsazeny hliníkové lišty, které zabraňují sešlapání. Většina vchodových dveří má takzvanou sendvičovou konstrukci, která se skládá z rámu s kovovou výztuží, polyuretanové nebo styroporové výplně a vnějšího pláště (ten tvoří většinou dřevo, plast nebo hliník). Opět je dobré nesnažit se za každou cenu ušetřit a dobře zvážit, jak dlouho mají dveře kvalitně sloužit.

📷
3
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Jak to ve skutečnosti bylo s pásem cudnosti? Největší mýty, kterým lidé stále věří

Tech

Český zbrojařský holding předvedl na veletrhu obranných technologií v Paříži unikátní raketomet

Dům a zahrada

O zahradní trampolínu je nutné pečovat i v létě. Čemu je nutné věnovat největší pozornost?