خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Trendy osvětlení pro moderní bydlení • Bydlení / inStory.cz
 

Trendy osvětlení pro moderní bydlení

Moderní svítidla jsou základním prvkem každého bytu, či rodinného domu.
 Tipy a inspirace 
01. listopadu 2014 05:38 / zdroj: inStory.cz
  0   0
خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Současné trendy v designu osvětlení přináší nádherné tvary, barvy i technologické vymoženosti. Denní světlo a světlo z moderních svítidel může vytvořit tu správnou náladu, avšak aby byla daná místnost více intimní a útulná, je zapotřebí si lustr dobře vybrat. V současnosti se na top pozicích pomyslného žebříčku nejatraktivnějších stropních svítidel drží lustry poskytující světlo, které má na interiéry pozitivní a povznášející vliv – tedy takové, po jehož rozsvícení je celá místnost více energická a dynamická. Takováto svítidla přináší styl a jedinečné akcenty pestrých i tlumených barev v jednoduchém, zpravidla minimalistickém anebo eklektické stylu produktového designu a celkového zpracování. Jednoduše řečeno – frčí světla, která jsou osobitá, intimní a hravá.

Lustry s řetězy a krystaly se vracejí do módy, především jako rozjasňující dominantní prvek interiérového designu ve stylu neobaroka, recese anebo vintage a art deco stylu. S blyštivými vodopády krystalů a přes jejich brusy se lámajícího světla ve stylovém stříbrném a zlatém provedení si můžete vyzdobit společenskou místnost anebo halu v eklektickém, či animal stylu.

Křišťálové korálky umožňují měnit velikost a styl moderních stropních svítidel, přidáváním a odebíráním vrstev krystalů, čímž také slouží jako nástroj pro kreativní tvorbu osobitého interiérového stylu, jehož nejvýraznějším prvkem je individuální charakter, zosobňující majitele domu, či bytu. Solitérní i stolní lampy, vyrobené ve stylu šedesátých let jsou kultovním zástupcem retro svítidel, který nabízí světlá stínítka s geometrickými vzory v růžové, červené a zelené barvě. Průzračné, růžovo-fialové skleněné koule a pochromované kovové podstavce, které zdobí stolní lampy přidávají lesk a retro šarm moderním interiérům.

Modernistické a extravagantní stojací lampy jsou zvětšeniny stolních lampiček, které nabízejí podobně okouzlující vzhled, jehož prostřednictvím pomáhají vymanit se z fádnosti všedních dní, nepříznivě se odrážejících na nudných a fádních interiérech. Nebojte se pořídit si domů například lampy, vyrobené moderního plastu se zrcadlovým stínítkem, namísto tradičních bodovek.

Futuristické osvětlení vypadá krásně a jedinečně. Přináší neobvyklé tvary stínidel, inspirované květinami a poupaty. Stylová stropní světla a moderní stojací lampy přináší v nemalé míře rovněž přírodou inspirované kousky, organické formy a květinové motivy. Krásné stropní osvětlení může být tak například ozdobeno pestrobarevnými, exotickými květy orchidejí.

Solitérní a volně stojící stojací lampy mají zpravidla kovové podstavce a mohutné, kopulovité stínění, převážně z umělých napodobenin skla. Nosí se stínidla v kakaových a čokoládových barvách. Přírodou inspirovaný květinový vzor přináší elegantní zlaté barvy a gravírování všude, kam jen oko dohlédne. Vintage a rustikální stínítka drobnějších lampiček jsou naopak vyrobena z plátna a hedvábí - bývají decentně zdobená třpytkami a malými skleněnými třásněmi anebo korálky s miniaturními vzory.
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Zbavte se bakterií v bytě snadno a za pár korun
Praskají vám doma často žárovky? Výměna problém nevyřeší
Kdo chce bydlet moderně, nesmí podcenit baubiologii
Komentáře

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Ostrovní stát v Pacifiku měl v budoucnu zmizet z povrchu Země. Nová zjištění naznačují opak

Tech

Telefony iPhone mají závažnou chybu. Lze je vyřadit z provozu jedinou zprávou

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit námrazu z okna auta? Poradíme vám

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن