Zbavit se chlupů z oblečení můžete snadno již při praní

Chlupatí mazlíčci přinášejí mnohé starosti.
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
17. července 2017 09:20 / Shutterstock
  49   1
Zvířecí chlupy jsou často nechtěnou ozdobou našeho oblečení. Mnohdy ho majitelé domácích mazlíčků složitě kartáčují, přitom stačí jednoduchý fígl – houbička či kartáček v pračce!

Naučte se správně prát

Chlupy mají ohromnou schopnost držet téměř na každé látce. Pokud i vy řešíte jejich odstraňování, zkuste dát do pračky čistou molitanovou houbičku na nádobí, která na sebe nachytá chlupy uvolněné do vody. Ty by se jinak opět přichytily na prádlo. Použít můžete také kousek molitanu, kartáček nebo speciální prací kuličky. Do závěrečného máchání pak přidejte trochu škrobu, aby prádlo zůstalo ochráněné a nelepilo se na něj každé smítko. Při praní ručníků raději zvolte gel, než prášek. Na závěr nepoužívejte ani aviváž, ani škrob. Ručníky nesušte na horkých radiátorech, vlákna se polámou a ručník se poničí. 

Vyzkoušejte sušičku 

S chlupy si poradí i sušička. V bubnu proudí horký vzduch a díky tomu se z prádla vyfouká prach i zvířecí chlupy či lidské vlasy. Do sušičky můžete dávat také nevyprané povlečení, ze kterého potřebujete odstranit chlupy a vlasy. Po krátkém programu najdete tyto nečistoty ve sběrných filtrech. Možností je také odstranit zbytky chloupků před žehlením. Natáhněte si obyčejné gumové rukavice, navlhčete a prádlo s nimi jednoduše uhlaďte. Chlupy se přitom na rukavice nalepí.

📷
3
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Spotřebu vody v domácnosti dokáží snížit i zdánlivé maličkosti
Mosazné kliky parádně vyleštíte colou i kečupem! Budete zírat!
Druhy a výběr obkladů a dlažby
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Fantastická teorie o vzniku života na Zemi

Tech

Konec aut tak jak je známe! Bez volantu a benzínu budeme jezdit už za pár let

Dům a zahrada

Špatně udělaná sádrokartonová deska může praskat. Vyvarujte se nejčastějších chyb