خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Chcete mít čistší prádlo? Zkuste ho naškrobit! • Bydlení / inStory.cz
 

Chcete mít čistší prádlo? Zkuste ho naškrobit!

Naškrobené prádlo je nutné řádně pověsit a pak i poskládat, aby drželo správný tvar.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
07. července 2017 05:59 / Shutterstock
  0   0
Od škrobení prádla se ustupuje podobně, jako od žehlení. Přitom právě díky škrobu může být vaše prádlo hezčí. Navíc škrobením prádla i ušetříte.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Proč používat škrob na prádlo

Prádlo, které při praní na konci pracího programu naškrobíte, zůstane déle čisté a nepoškozené. Škrob na látce vytvoří prakticky neviditelnou vrstvu, která vlákna ochraňuje. Z naškrobeného prádla sklouzne špína téměř sama a lehce se vodou odplaví. Není ani nutné příliš prádlo drhnout. Takto ušetříte za prací prostředky, vodu i elektřinu. Dobře oškrobené prací šaty a zástěry zůstávají déle čisté. Škrobením také dosáhnete vyšší stálosti barev, pevnosti a pružnosti materiálu. 

Co škrobit 

Obvykle se škrobí povlečení, ubrusy a košile. Nikdy se ale nemají škrobit ručníky, utěrky nebo kapesníky, protože tyto druhy prádla musí sát vlhkost. V minulosti se škrob přidával do máchání lněného oblečení, občas také u bavlněných látek. U některých druhů oděvů, zejména u krojových blůz a košil, pomáhal škrob udržet nadýchané balónové rukávy, spodničky apod.

Zkuste i vlastní výrobu 

V současné době stačí vybrat si v prodejně tekutý škrob a předepsané množství přidat do poslední máchací vody. Je ale možné si škrob také vyrobit. Nejvhodnějším škrobem je bramborový. Do litru vody dejte polévkovou lžíci bramborového škrobu. Na plotně pak těsně před varem pomalu vlijte ve studené vodě rozmíchaný bramborový škrob a stále směs míchejte. Jakmile se ukáže na povrchu bublina, odstavte. Takto uvařený škrob přeceďte. Nejprve oškrobte prádlo bílé a po něm barevné.

📷
2
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Nebaví vás žehlit? Nemusíte!
Jak vybrat vysavač?
Jak zaručeně vyhnat myši z domu
Komentáře

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Jak přesně vznikl náš Měsíc? Existuje několik předpokladů

Tech

Airbus dokončil důležitou sérii prvních zkoušek svého létajícího taxi Vahana

Dům a zahrada

Trápí vás plíseň na gumových hračkách do vody? Existuje řešení, jak ji snadno odstranit

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن