خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Sbíráte na dovolené mušle a kameny? Použijte je k výrobě originálních dekorací! • Bydlení / inStory.cz
 

Sbíráte na dovolené mušle a kameny? Použijte je k výrobě originálních dekorací!

Kameny z dovolené nemusí ležet jen v zaprášené sklenici.
📷
Dalších 8 fotografií v galerii
 Tipy a inspirace 
06. července 2017 10:00 / Pinterest
  20   1
Mušle si spousta lidí vystavuje jen tak do poličky a kameny pohází po skalce, nebo nasype do misky. Vy buďte o úroveň výš a nasbírané předměty použijte jako suroviny k výrobě úžasných dekorací.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Skvěle vám poslouží jak kameny a mušle, tak ale i písek. Zkuste je tentokrát použít jako materiál k dalšímu zpracování a uvidíte, jakých úžasných výsledků můžete dosáhnout.

Kameny pokreslete a popište

Také jste jako malí kreslili ve školce na kameny? Tak teď je čas tyto zkušenosti zúročit! Je to totiž skvělý nápad, jak si uchovat vzpomínky z dovolené. Pořádně se na kámen zadívejte a možná v něm najednou něco uvidíte – rostlinu, živočicha, dům, obličej nebo cokoliv jiného. Vezměte barvičky a váš obraz na kámen nakreslete. Nebo na něj namalujte výjevy z dovolené. Klidně ho můžete popsat nějakým sloganem, který vystihuje právě tuto dovolenou. Máte z dovolené více malých oblázků? Pomalujte je barvičkami a vytvořte si z nich figurky na piškvorky, šachy nebo dámu.

Na druhou stranu napište, odkud kámen pochází a z jakého je roku. Kameny pak můžete uchovávat ve velké průhledné dóze, na poličce nebo klidně venku na zahradě.

Zahrajte si s ostatními

Kameny si buď přivezte z dovolené s sebou, nebo si s nimi zahrajte hru s ostatními turisty. Na kámen cokoliv namalujte a na druhou stranu napište, ať jej nálezce vyfotí, vloží fotografii na sociální síť, označí vás a pak kámen někam poponese a opět schová. Kámen tak může cestovat po celém světě.

Obraz z oblázků

Menší kamínky lze použít jako stavební materiál pro obrázky za sklem. Vymyslete si jednoduchý motiv a z oblázků jej poskládejte. Na zadní stěnu rámečku oblázky přilepte lepidlem nebo tavnou pistolí a buď nechte jen tak, nebo ještě domalujte tužkou, vodovkami nebo fixem.

Dekorace na zahradu

Nesnášíte sádrové trpaslíky? Přivezte si větší kámen a nakreslete si na něj domeček, zvířátko nebo cokoliv jiného a umístěte ho na zahradu mezi kytky, pod strom nebo před vchodové dveře. Když na to přijde, můžete si na kámen nakreslit i toho trpaslíka, pokud patříte mezi jejich milovníky.

Mušle jako svícínky

Ale nejen kameny. I mušle lze dál použít pro tvorbu různých dekorací. Během chvilky se vám podaří vyrobit například svícen na jakoukoliv svíčku. Mušle můžete použít jako misku, do které položíte knot a zalijete jej roztaveným voskem. Necháte vystydnout a je to. Nebo vezměte průhledné sklenice, na jejichž dno poskládejte pár mušliček, zalijete vodou tak, aby nad mušlemi byla alespoň čtyři centimetry voda a na vrch položte do vody čajovou svíčku. Rychlé, snadné a krásné.

Sbírejte písek, bude se vám hodit

Na každé dovolené seberte do krabičky trochu písku. Po příjezdu domů jej nasypte na pečící papír a důkladně usušte. Doporučuje se jej i proprat, abyste se zbavili zápachu. Usušený písek nasypte do vysoké skleněné nádoby a uzavřete. Na zadní stranu nádoby si může napsat, nebo nalepit informaci, z jakého koutu světa a z jaké doby písek pochází.

📷
8
fotografií
Kateřina Kofroňová | inStory.cz
Kam dál?
Wabi Sabi, styl pro ty, kteří chtějí mít doma něco originálního
Pro snadné vaření si zvolte správnou pánev
Vyrobte si originální stínidla do oken
Komentáře

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Chodíte vždy a všude pozdě? Vědci zjistili, proč to tak je

Tech

Sestřelený sovětský pilot byl 31 let nezvěstný. Američané ho našli živého v Afghánistánu

Dům a zahrada

Poranili jste se na procházce a nemáte náplast? Najděte si tuto rostlinu