Jak odstranit rezavé skvrny? Třeba i colou.

Cola vyčistí i šíleně rezavý rošt. Vyzkoušejte.
 Tipy a inspirace 
16. června 2017 14:04 / Shutterstock
  2   0
Ačkoliv používáme nerezové příbory a misky a v koupelně i v kuchyni máme z nerezu kde co, přesto se někdy objeví rezavé skvrny. Jak na ně vám poradíme v tomto článku.

Skvrny na látce

Pokud se vám objeví rezavé skvrny na látce, je osvědčeným receptem použít sůl a citronovou šťávu. Nebo je dobrá jen citronová šťáva, kterou ohřejeme a celý postup můžeme v případě potřeby opakovat.

Skvrny na nádobí v myčce

Pokud se vám objevují rezavé skvrny na nerezovém nádobí v myčce, můžete tomu předejít vložením kusu alobalu do myčky. Zhruba jednou za měsíc alobal vyměňte a nádobí zůstane v pořádku. Nefunguje sice stoprocentně na všechny kusy, ale většinou alobal pomůže.

Rezavý gril či rošt z trouby

Oblíbená kofeinová limonáda od Santy sice není moc vhodná na pití, ale pomůže vám vyčistit rezavé fleky na roštu z trouby či grilu. Do velké nádoby nalijte tolik limonády, aby byla mřížka celá potopená. Nechte působit celou noc a ráno vytáhněte a očistěte kartáčem či pískem.  

Skvrny v koupelně

Skvrny, které se objeví na armaturách, můžeme rozleštit pomocí jemného tekutého prášku. Rezavé fleky na smaltované vaně či na umyvadle vyčistíme pomocí soli a octa. Jestliže se nevzhledné flíčky objeví ve spárách obkladů, přebrousíme je jemným smirkem a následně naneseme směs prášku do pečiva a vody. Tím se skvrny vybělí a máme po problémech.

Bronislava Silná | inStory.cz
Témata: skvrny, fleky, látka, nerez
Kam dál?
Vychutnejte si pohodu v látkové síti!
Jedovatý alobal způsobuje závažná onemocnění!
Vytvořte si za oknem zeleninovou minizahrádku!
Komentáře

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Obrovské množství bahna pohřbilo již několik vesnic! Příčinou je nezvyklá přírodní událost

Tech

Volkswagen připravuje elektrický speciál. S tisíci koňmi vstoupí do mezinárodního závodu

Dům a zahrada

Nebojte se zakázkové výroby nábytku. Má hned několik výhod