Jak odstranit rezavé skvrny? Třeba i colou.

Cola vyčistí i šíleně rezavý rošt. Vyzkoušejte.
 Tipy a inspirace 
16. června 2017 14:04 / Shutterstock
  2   0
Ačkoliv používáme nerezové příbory a misky a v koupelně i v kuchyni máme z nerezu kde co, přesto se někdy objeví rezavé skvrny. Jak na ně vám poradíme v tomto článku.

Skvrny na látce

Pokud se vám objeví rezavé skvrny na látce, je osvědčeným receptem použít sůl a citronovou šťávu. Nebo je dobrá jen citronová šťáva, kterou ohřejeme a celý postup můžeme v případě potřeby opakovat.

Skvrny na nádobí v myčce

Pokud se vám objevují rezavé skvrny na nerezovém nádobí v myčce, můžete tomu předejít vložením kusu alobalu do myčky. Zhruba jednou za měsíc alobal vyměňte a nádobí zůstane v pořádku. Nefunguje sice stoprocentně na všechny kusy, ale většinou alobal pomůže.

Rezavý gril či rošt z trouby

Oblíbená kofeinová limonáda od Santy sice není moc vhodná na pití, ale pomůže vám vyčistit rezavé fleky na roštu z trouby či grilu. Do velké nádoby nalijte tolik limonády, aby byla mřížka celá potopená. Nechte působit celou noc a ráno vytáhněte a očistěte kartáčem či pískem.  

Skvrny v koupelně

Skvrny, které se objeví na armaturách, můžeme rozleštit pomocí jemného tekutého prášku. Rezavé fleky na smaltované vaně či na umyvadle vyčistíme pomocí soli a octa. Jestliže se nevzhledné flíčky objeví ve spárách obkladů, přebrousíme je jemným smirkem a následně naneseme směs prášku do pečiva a vody. Tím se skvrny vybělí a máme po problémech.

Bronislava Silná | inStory.cz
Témata: skvrny, fleky, látka, nerez
Kam dál?
Chytré tipy, které vám pomohou při stěhování
Ozdobte Váš domov sušenými květinami
Jak vyzrát na vánoční úklid
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Lenka Filipová konečně prozradila, jakou vážnou nemocí trpí!

Zprávy

Českem se přehnala bouřka. Zastavila vlaky, vyvracela stromy!

Dům a zahrada

Baldachýny Vám udělají stín ve slunečných dnech