خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Vařte přes léto na zahradě. Je to příjemné a nezvýšíte si horko v domě • Bydlení / inStory.cz
 

Vařte přes léto na zahradě. Je to příjemné a nezvýšíte si horko v domě

Zahradní kuchyň může být i luxusní. Rozhodnutí je na vás.
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
14. června 2017 12:34 / internet
  3   2
Vaření na zahradě, kuchyň na zahradě – to jsou trendy, které se snaží realizovat mnoho lidí. Na co přitom myslet, co by měla taková kuchyň zahrnovat.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Se střechou nebo bez?

Jednoznačně se střechou. Vaše venkovní kuchyň nemůže být závislá na rozmarech počasí. Letní bouřka váš nemůže rozhodit. Také myslete na to, aby se prostor mimo léto dal využít jinak. Střecha nemusí být sedlová. Pokud je to možné, postavte kuchyň v blízkém sousedství domu. Může dokonce k domu přiléhat v podobě pergoly či verandy.

Vybavení

Určitě budete potřebovat mít na čem vařit, ale tady začíná dobrodružství. Můžete samozřejmě použít klasický sporák, ale určitě zajímavější bude sporák na dřevo, který v kombinaci s troubou a udírnou velmi dobře poslouží. Ve venkovní kuchyni by měl být i nějaký viditelný oheň a určitě alespoň gril. Pak bude třeba mít po ruce vhodné kousky nádobí a kuchyňské náčiní. Stačí vhodná skříňka či šuplík. Důležitá je pořádná pracovní deska nebo prostě plocha, na které lze pokrmy připravovat. A chybět by neměla voda. Pokud nemáte možnost napojit odpad, nevadí. Ale blízkost vody z kohoutku je důležitá.

Nábytek

K posezení a jako stůl použijte zahradní nábytek, který může zůstat venku při jakémkoli počasí. Aby se vám sedělo pohodlněji, přineste si měkké podsedáky, které můžete při opuštění kuchyně vzít s sebou. Rozhodně neplánujte kuchyň tak, že byste každý den tahali těžké židle z domu a do domu. Takové letní vaření by vás brzy přestalo bavit.

Bezpečnost

Myslete na to, aby od ohniště, komína, grilu či jiných zařízení nemohl chytit zbytek konstrukce, případně aby oheň nemohl přeskočit na váš dům například při silném větru. Pokud budete mít přitaženou do blízkosti domu elektřinu, dbejte na kvalitní provedení odpojitelného kabelu, který musí být vhodný pro venkovní použití. Po opuštění kuchyně odpojte přívod elektřiny. V případě bouřky by k vám mohlo doputovat přepětí a poškodit vaši domácnost.

📷
4
fotografie
Bronislava Silná | inStory.cz
Kam dál?
Plísně na stěnách útočí! Braňte se pravidelným větráním!
Nepodceňujte roli inspektora a přejímky u novostaveb!
Kam a jak umístit televizor
Komentáře

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Tyhle kytky byste na své zahrádce nebo v bytě určitě nechtěli

Tech

Američané přichází s námořní revolucí. Plavidlo Sea Hunter dokáže nevídané věci

Dům a zahrada

Zdravotní stav psů odhalí i jejich srst. Je třeba o ni dobře pečovat