خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Brambory si můžete vypěstovat i třeba v paneláku na balkoně • Bydlení / inStory.cz
 

Brambory si můžete vypěstovat i třeba v paneláku na balkoně

K pěstování brambor nemusíte mít zahradu, stačí mít na balkoně prostor 30 x 30 cm.
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
07. června 2017 06:40 / Shutterstock
  26   2
Pro pěstování brambor rozhodně nepotřebujete mít ani lán pole, ani velkou zahradu. Díky zajímavé vychytávce si domácí brambory můžete vypěstovat třeba i v paneláku na balkoně!
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Pokud neoplýváte žádným pozemkem, ale toužíte si pochutnat na domácích bramborách, zkuste si je vypěstovat v sudu nebo pytli. K tomu vám totiž postačí jen trochu místa na balkoně.

Nádoba, ve které lze brambory s úspěchem pěstovat, by měla být hluboká i široká minimálně 30 cm. Vhodný je starý květináč, sud nebo nádoba na smetí. Dokonce je můžete pěstovat i v jutovém nebo plastovém pytli. V jeho spodní části musí být drenážní otvory.

Nádobu nebo pytel naplňte 10 až 15 cm vrstvou kvalitní zahradní zeminy nebo jiným vhodným substrátem. Umístěte na ni dvě nebo tři naklíčené bramborové hlízy a přikryjte 10 cm vrstvou zeminy. Když výhonky dosáhnou 10 až 15 cm přisypte je zeminou tak, aby vyčnívaly jen vrchní listy. Stonky ve spodní části rostliny vytvoří podzemní výhonky, na kterých narostou nové hlízy. Tento postup opakujte téměř až po vrchní okraj nádoby. Takto můžete pěstovat velmi rané, ale i pozdní brambory. Postupováním dosáhnete dobrou úrodu. Rostliny nezapomínejte zalévat a hnojit.

Možná i vás překvapí, jak velkou úrodu získáte z pouhých tří bramborových hlíz. A kromě úspory místa pro pěstování má tento nápad ještě jednu výhodu. Jelikož jsou rostliny v dostatečné vzdálenosti od ostatních porostů, snižuje se infekční tlak, brambory jsou méně napadány chorobami a škůdci.

📷
3
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Vytvořte si podzimní věnec na vchodové dveře!
Nano impregnace betonu a kamene
Vařte přes léto na zahradě. Je to příjemné a nezvýšíte si horko v domě
Komentáře

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Překvapivý objev. Lidé a psi k sobě mají blíž, než se předpokládalo

Tech

NASA plánuje stavbu unikátního přístroje. Může zachránit život kosmonautům

Dům a zahrada

Nenechávejte výběr stanu na poslední chvíli. Poradíme vám, na co se zaměřit