Pověste si na zeď LCD místo obrazů. Má to velké výhody

 Interier 
19. května 2017 13:15 / Bronislava Silná
  0
📷
3 fotografie v galerii
Večer se můžete potěšit třeba snímky z dovolené. Shutterstock
Už před mnoha lety se pyšnili počítačoví magnáti vlastnictvím elektronických obrazů, které se měnily podle potřeby a nálady. Asi chápete, že dnes to není žádný problém. Máme ale několik doporučení, které stojí za úvahu.

Výhody monitorů na zdi

Hlavní výhodou je možnost zobrazit si takové obrazy, na které máte právě náladu. Můžete si uspořádat domácí výstavu a můžete tak prezentovat samozřejmě i díla svých dětí nebo rodinné či jiné fotografie. Kdo si někdy nechával tisknout fotografie ve velkém formátu na zeď ví, že to není právě levná záležitost a kvalita není vždy stoprocentní. Fotografie zobrazená na slušném monitoru může být paradoxně kvalitnější než sebelepší zvětšenina. Dokladem mohou být i profesionální výstavy, kde autoři prezentují svá díla na monitorech s vysokým rozlišením.

Co s kabely

Hlavním argumentem proti monitorům na zdi bude skutečnost, že každý monitor potřebuje ke svému životu elektrickou energii a ta je v zásuvce. Pokud bude monitor zobrazovat signál ze vzdáleného zdroje, musí k němu vést i signálový kabel, dnes nejčastěji HDMI. Nouzové řešení spočívá v ukrytí kabelů do lišty na zdi. Pokud ale dům stavíte nebo stěny rekonstruujete, můžete potřebné vedení zabudovat do stěny a vývody překrýt zavěšeným monitorem.

Dizajn

Pochopitelně ne každý monitor vypadá na stěně pěkně. Mnohé jsou opravdu jen pro použití v pracovně. Naštěstí ale existují modely, které mají své rámečky připravené pro tyto zvláštní příležitosti. A samozřejmě existuje i možnost, že si své monitory prostě zarámujete do rámu, který vám bude vyhovovat.

Spotřeba

Spotřeba bude nepříjemný protiargument. I když elektronické obrazy zapnete jen v případě, že v místnosti někdo je, i tak bude mít každý z nich spotřebu minimálně 30 W (spíš více) a v případě, že do místnosti dáte čtyři obrazy a budete je mít zapnuté zhruba dvě hodiny denně, budou roční náklady někde v řádu několika stokorun podle vaší ceny elektřiny.

Příjemnou vychytávkou by mohlo být instalování solárního systému, který by se staral o provoz obrazů. Vaše záliba by běžela na zelenou energii, což se dnes počítá. Nemuseli byste ani budovat žádnou velkou sluneční elektrárnu. Stačil by jeden výkonnější panel za pár tisíc. Jako elektroniku můžete v tomto případě využít záložní zdroj pro provoz počítačů s větším akumulátorem.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Díky mimořádně vysokému množství hořčíku dokáží koupele v epsomské soli ulevit od depresí, bolesti a...

Tech

České zbrojovky jedou naplno, nyní získaly technologii systému automatického granátometu MK 47