Vyrobte si vlastní osvěžovač vzduchu

Vonný olej je užitečným pomocníkem pro každou domácnost
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
19. dubna 2017 13:00 / Shutterstock
  0   0
Příjemně voňavou domácnost chceme všichni. Chemické vůně nám nevyhovují a nechceme za ně zbytečně platit. Vyrobte si vlastní osvěžovač vzduchu. Je to velmi jednoduché.

Citronový sprej

Patří k nejlevnějším osvěžovačům a používá se stejně jako kterýkoliv jiný osvěžovací sprej. Potřebujeme prázdnou nádobku s rozprašovačem, půl litru vody, lžičku jedlé sody a lžíci přefiltrované citronové šťávy. Vše smícháme. Počkáme, až přestane směs pěnit a můžeme používat.

Vonný olej

Do vhodné skleničky s užším hrdlem a širší základnou dáme asi 150 ml běžného oleje, do kterého přidáme asi 20 kapek vonného oleje podle našeho vkusu. Do sklenice umístíme špejle, které necháme vyčnívat z nádoby. Nasáknou olejem a postupně uvolňují vůni do prostoru. Osvěžovač můžeme aktivovat přidáním vonného oleje.

Voňavé kostky

Dřevěné kostky z přírodního dřeva napustíme vonným olejem a dáme na dekorativní misku. Osvěžovač funguje na stejném principu jako ten předchozí, ale navíc působí jako krásný interiérový doplněk.

Vonný gel

Není ani problém si připravit vonný gel. Potřebujeme sáček želatiny bez příchuti, esenciální olej, lžičku soli a ozdobné prvky. Vonný olej a sůl dáme do nádobky, přilijeme částečně zchladlou želatinu. Promícháme a až směs napůl ztuhne, dáme do ní ještě naši ozdobu – mušle, korálky, větvičky. Pokud si připravujeme více skleniček naráz, ty nepoužívané dobře zavíčkujeme, aby nám vůně nevyprchala předčasně.

Osvěžovače z kávy a koření

Někdy zapůsobí velmi dobře například miska se zrnkovou kávou či podrceným kořením, třeba s hřebíčkem.

Rozkrojené citrusy

Pokud potřebujeme rychlou pomoc, můžeme prostě jen rozkrájet citrusové plody a nechat je působit. Případně je možné kombinovat citrusy s kořením. Jde o příjemnou směs vůní, které k sobě patří a navozují velmi libý pocit.

📷
2
fotografie
Bronislava Silná | inStory.cz
Kam dál?
Mosazné kliky parádně vyleštíte colou i kečupem! Budete zírat!
Čištění trouby bez chemie
Neviditelné umění v kuchyni
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

SKANDÁL! Okradená a podvedená Bohdalka i další osobnosti! Přišly o miliony!

Zprávy

Hudebník a producent ohlásil kandidaturu na prezidenta

Dům a zahrada

Nerezová kuchyňská deska nejen do restaurací