خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Čistěte a umývejte bez chemie • Bydlení / inStory.cz
 

Čistěte a umývejte bez chemie

Nejen citrón, ale i další běžné věci můžeme použít k čištění.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
24. února 2017 08:39 / Shutterstock
  3   0
Je s podivem, kolik peněz zbytečně utrácíme za nejrůznější přípravky do domácnosti. Také se už mnohokrát objevily různé návody na to, jak zatočit se špínou a usazeninami bez chemie. Dnes provedeme rekapitulaci a připomenutí nejdůležitějších přírodních čistidel.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Ocet

Ocet čistí a leští. Hodí se všude tam, kde nechcete zbytečné šmouhy po umytí. Využijete ho na zrcadla i na podlahu. Jen pozor, nepoužívejte ho na podlahu dřevěnou. Navíc rozpouští vodní kámen, takže se jím dobře čistí rychlovarné konvice či vodovodní baterie a jejich součásti. Navíc zbavuje zápachu, a proto se hodí na čištění lednic a nádob na jídlo.

Citrón

Krásně voní a nahrazuje osvěžovače vzduchu na toaletách. Také jako ocet rozpouští vodní kámen. Můžete ho použít na zažloutlá kuchyňská prkénka, ale i na dřezy pokryté vrstvou kamene a nečistoty. Můžete ho použít i na vyčištění mikrovlnné trouby. Rozřízlý citrón několik minut zahříváme v troubě a poté ji hadříkem snadno očistíme.

Jedlá soda

Jedlá soda je univerzální čistící prostředek. Spolu s rozpuštěným mýdlem s jelenem vypere i prádlo. Sama s vodou zbaví hrnky usazenin od čaje a jiných nápojů. Absorbuje pachy, takže s ní můžete umýt odpadkový koš. Můžete s ní vyčistit pračku i myčku.

Dřevěný popel

Pomocí popelu vyčistíte luxusně skleněná dvířka od krbových kamen. Případně ho můžete použít i jinde, kde potřebujete mírné brusné účinky.

Sůl

Abrazívní je také sůl. Vyčistíte s ní trouby a usazeniny v dřezu. Někteří používají s úspěchem sůl i na čištění vlastních zubů.

Olivový olej

Hodí se jako prostředek k leštění nerezu a údržbě kožených částí nábytku. Své použití najde i u bot. Použít ho můžete i na vysušené dřevěné povrchy, proutěné výrobky a další podobné předměty.

📷
2
fotografie
Bronislava Silná | inStory.cz
Kam dál?
Naše rady na vyčištění krbového skla
Jak správně skladovat a používat olivový olej
Tomu neuvěříte! Škrábance na dřevěném nábytku odstraníte ořechem!
Komentáře

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Včely versus vosy a sršni. Které bodnutí bolí více?

Tech

Líbí se vám květina ale neznáte její název? Stačí ji vyfotit a o zbytek se postará chytrá aplikace

Dům a zahrada

Důležitá věc při výběru pracovní desky v kuchyni, na kterou lidé běžně zapomínají