دانلود فیلم دانلود فیلم اخبار فیلم و سریال دانلود آهنگ جدید خرید vpn خرید کریو خرید کریو خرید vpn خرید vpn Google

Prohřejte si byt ovčí vlnou!

Výrobky z ovčí vlny vás doma parádně zahřejí i v těch největších mrazech.
📷
Dalších 8 fotografií v galerii
 Interier 
12. ledna 2017 06:37 / Shutterstock
  0   0
Obzvláště v mrazivých dnech hledáme ve svém domě či bytě možnosti, jak se zahřát a nabýt pocit hřejivého tepla. Pomoci vám může ovčí vlna!

Výrobků z ovčí vlny je nepřeberné množství! Můžete si pořídit ponožky, papuče, vesty, deky, ale i koberečky nebo ovčí polštářky. Vše vás neskutečně zahřeje! Jde o přírodní materiál, který je vhodný pro děti, alergiky i sportovce.

Výhody ovčí vlny

Je vzdušná a má přirozenou schopnost termoregulace

Ovčí vlas se smršťuje podle teploty okolí. Diky tomu je schopen přebírat tělesnou teplotu, nedochází k nadměrnému pocení nebo pocitu zimy. Vaše tělo může volně dýchat celým povrchem a je udržováno ve stálé teplotě.

Poradí si s vlhkostí

Výrobky z ovčí vlny dobře absorbují vlhkost, dokonce mohou vstřebat vodu v objemu více než 30 % své hmotnosti. Vlhkosti se ovčí vlna sama snadno zbaví, jakmile se opět dostane do suchého prostředí.

Dokonale izoluje od okolního chladu

Tuto vlastnost ocení nejen lidé, kteří potřebují být v teple, ale třeba i stavitelé. Ovčím rounem se totiž dají zateplit i domy, střechy a vlnu lze použít i k izolaci potrubí či rozvodů technického zařízení budov.

Chrání alergiky

Díky obsahu lanolinu se ve vlně moc nedaří roztočům a bakteriím. Navíc je antistatická, takže odpuzuje prach. Je tak vhodná pro alergiky.

Pomáhá při bolestech

Lanolin v ovčí vlně působí blahodárně také na klouby, cévy i svaly. Uleví tak například při revmatických bolestech. Suché teplo, které ovčí vlna vytváří také díky schopnosti odvádět vlhkost, je blahodárné pro krevní oběh. Výrobky z vlny si ale oblíbili také lidé trpící migrénami nebo ledvinovými či gynekologickými obtížemi.

Klidný spánek

Ovčí vlna přináší rovněž pohodový spánek - lanolin je schopen zklidňovat podrážděnou pokožku, má dokonce omezené protizánětlivé účinky. Celkově pak působí vlastnosti ovčí vlny i na vnitřní napětí ve svalech a kloubech. Proto máte po spánku s ovčí vlnou v přikrývce, polštáři nebo povlaku příjemný pocit uvolnění a odpočatosti.

Nenáročná údržba

Údržba výrobků z ovčí vlny není nijak složitá. Drobné nečistoty odstraníte vyklepáním a vysátím. Samočistící schopnosti ovčí vlny podpoříte vyvěšením do volného prostoru ve vlhkém prostředí, např. v mlze či po dešti (ne však do přímého deště). Vlákna ovčí vlny se postaví a snáze se zbaví zbytkové vlhkosti či pachů odváděných z lidského těla. Při odstraňování větších nečistot ovčí vlnu ručně přeperte ve vlažné vodě (kolem 25°C). Je dobré použít prací prostředek s obsahem lanolinu, který je k ovčí vlně šetrný. Ovčí vlnu nikdy neperte v pračce. Vyprané vlněné výrobky je vhodné jen zlehka vymačkat a vyvěsit, ne ždímat. Sušte volně, nejlépe venku, nikdy ne na přímém slunci nebo na radiátorech! Vlněné výrobky lze čistit i chemicky.

📷
8
fotografií
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Nestačí vám již šatní skříň, využijte pomoci němého sluhy nebo šatního stojanu.
Truhla jako poklad pro Váš interiér
Úložné prostory pro malé byty
Komentáře

خرید vpn
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Koláč pocházející z nešťastné arktické expedice! Po sto letech byl stále jedlý

Tech

Apple tvrdí, že příliš mnoho obličejů zruinovalo jeho demo s Face ID! Jde pouze o porodní bolesti?

Dům a zahrada

Vyvýšené záhony vaše rostliny lépe ochrání před škůdci