Co takhle udělat radost Vám i dětem žebřinami.

Žebřiny - ribstole jsou osvědčená fitness pomůcka, která Vám umožní dokonalé protažení a posílení celého těla.
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Interier 
01. ledna 2017 22:13 / Internet
  1   0
Pokud nevíte, čím zpestřit interiér, a máte kladný vztah ke sportu, zkuste zvolit některé nábytkové kusy nebo doplňky z klasických československých tělocvičen. Kvalitní kůže a odolné dřevo jim dodávají nadčasový šmrnc a trendy retro nádech.

Pokud chcete interiér jen zpestřit, volte jeden až dva prvky z tělocvičen.
Můžete uplatnit žebřiny, které se dají přetřít podle typu interiéru a poslouží i jako efektní věšák. Hodí se i lavičky pro sezení v obývacím pokoji nebo v jídelně, různé žebříky, kozy, koně a jako dekorace i bradla.

Ribstole, čili žebřiny

Ribstole jsou tak samozřejmou součástí tělocvičen, že nás většinou ani nenapadne přemýšlet, kdy a kde se objevily poprvé.

S nápadem používat na zlepšení kondice cvičební nářadí přišel počátkem 19. století Švéd Pehr Henrik Ling (1766 - 1839), který bývá označován jako otec švédské gymnastiky. Sám na sobě si zkusil, že pravidelné cvičení může výrazně zlepšit zdravotní stav. Postupně vypracoval celou tělocvičnou soustavu, jejíž součástí bylo používání nářadí, které známe z tělocvičen dodnes (např. koně, tyče, ribstole, lavičky, činky).

Výhodou ribstolů je skutečnost, že pro jejich umístění ani cvičení na nich nepotřebujete příliš velký prostor. Nemusíte mít speciální místnost pro domácí fitness. Ribstol můžete ukotvit i k některé ze stěn dětského pokoje. Pokud má být k dispozici i ostatním členům rodiny, pak je nejvhodnějším místem např. dostatečně prostorná hala.

Cvičební nářadí pro všechny generace

Ribstol poslouží jako univerzální tělocvičné nářadí pro všechny členy rodiny, kteří mají aspoň trochu chuť pro své tělo něco udělat. Ti nejmenší budou brát šplhání po žebřinách spíše jako hru a zábavu. Aniž si to uvědomují, výrazně si lezením po nich zlepší motoriku. Starší členové rodiny jej využijí pro posilovací cviky. A uvítají je i všichni, kteří z nějakého důvodu potřebují protáhnout tělo či mít bezpečnou oporu při rehabilitačních cvicích. Zvlášť praktické jsou pro lidi s onemocněním pohybového systému, centrálního nervového systému a pohybového aparátu. Obrovskou výhodou je, že je nemusíte před cvičením nijak připravovat, prostě jsou vám kdykoli k dispozici.

📷
1
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Špinarová věděla, že umírá! Něměla sebemenší šanci přežít!

Zprávy

Tohle opatření se rozhodně líbit nebude! Ministr hodlá zarazit dotace! A dobře dělá!

Dům a zahrada

Vybíráte plot? Máme nápad!

1. Gwyneth Paltrow šokovala svým přiznáním! Rozhodně to není taková květinka, jak vypadá!

2. Aneta Vignerová na mušce: Co jí fanynky tolik závidí?

3. Bývalá partnerka Michaela Kocába Lejla Abbasová je těhotná! Kdo je otcem?

4. Dcera Eminema vyrostla do krásy. Podívejte se, jak je podobná tátovi!

5. Průšová se pochlubila super žhavou fotkou v bikinách! Tělo má lepší než před 15ti lety!