خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Udělejte si pohodlí v křesle! • Bydlení / inStory.cz
 

Udělejte si pohodlí v křesle!

Výběr křesla není pro funkčnost a také styl interiéru zanedbatelný úkol.
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Interier 
28. prosince 2016 17:15 / Shutterstock
  0   0
Své oblíbené křeslo vyhledáváme jako oázu soukromí a odpočinku. Můžeme se do něj zabořit, ponořit se do knihy či poslechu hudby a uniknout před světem, nebo se naopak bavit s ostatními členy rodiny. Jeho základním úkolem je, abychom se cítili příjemně.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Nábytkový kus zvaný křeslo údajně odvozuje svůj původ od záležitosti tak významné a vznešené, jakou byl vladařský trůn. Od impozantních vyřezávaných a kamenných solitérů, jejichž tvary a zdobení měly často symbolický, ne-li přímo státotvorný význam a sloužily především k reprezentaci, vedla k dnešním sofistikovaným moderním výrobkům dlouhá cesta. Dnes je posláním křesla především relaxace a této jeho blahodárné funkci je podřízeno konstrukční i tvarové řešení.

Výběr křesla není pro funkčnost a také styl interiéru zanedbatelný úkol. Pokud nenajdeme ihned vhodné křeslo nebo křesla při pořizování sofa, například z důvodu nevhodné velikosti pro obývací pokoj, můžeme nechat výběr na později. Nábytekv obývacím pokoji bude již rozmístěný a budeme mít lepší představu o prostorových možnostech. Naopak  neukvapený výběr je předností.

Pro některé obývací pokoje je výhodnější použít samotná křesla, pro jiný pak využijeme kombinaci křesla a poufy, především v menších místnostech. Potřebujeme-li více sedacích míst pro rodinu nebo návštěvy, ale tolik solitérních křesel se nám do limitovaného prostoru, vyhrazeného pro sedací soupravu, nevejde. Tak doplníme sedací místa jednotlivými poufy. Existují i zajímavé možnosti, například poufy ukryté pod konferenčním stolkem. Jinou netradiční variantou pro obývací pokoj může být kožešinový pouf, který příjemně zateplí interiér.

Křesla dělíme na základní typy podle jejích plánové funkci v interiéru:

Polokřesílka jsou vlastně židle s područkami , která díky malým rozměrům využijeme především do jídelny.

Křesla relaxační, která mohou být i polohovací nebo opatřená poufem (podnožkou) a patří mezi ně také ušáky. Tato křeslase hodí především na sledování televize a  umístíme je tedy do obývacího pokoje. Opěrák se sedákem svírá větší úhel než devadesát stupňů. Polohování, díky kterému se nohy dostávají do vyšší polohy, umožní tělu volné proudění krve a nohy si po celém dni odpočinou. Pouf (podnožka) zajistí stejnou funkci, jen je tato varianta opět více prostorově náročná.

Křesla na čtení by měla podpírat bederní a krční páteř. Klasický ušák tuto funkci hravě zajistí, zároveň je to křeslo vhodné i pro relaxaci díky bočním opěrkám hlavy. Větší rozměr těchto pohodlných křesel ale znesnadňuje jejich častější využití.

Masážní křesla ocení všichni, kteří mají problémy s páteří anebo si chtějí užít trochu relaxace po náročném dni.

Posledním typem jsou klubová křesla, kterými běžně doplňujeme sofa, jsou to menší křesla pro zvýšení kapacity sezení v obývacím pokoji. Mohou být moderní i klasická, s nožičkami nebo na otočné bázi, s područkami nebo bez nich.

📷
3
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Nejlepší místo pro lenošení? Jednoznačně lounge nábytek
Nudí vás vaše podlaha? Máme pro vás velmi netradiční novinku, jak ji oživit
Vyznáte se v žárovkách?
Komentáře

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Včely versus vosy a sršni. Které bodnutí bolí více?

Tech

Líbí se vám květina, ale neznáte její název? Stačí ji vyfotit a o zbytek se postará chytrá aplikace

Dům a zahrada

Pěstování rajčat na balkoně? Stačí vědět, jak na to