خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zabalte vánoční dárky ekologicky • Bydlení / inStory.cz
 

Zabalte vánoční dárky ekologicky

Ekologicky zabalený dárek potěší dvakrát
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
15. prosince 2016 08:24 / Shutterstock
  0   0
Všichni známe tu situaci, kdy konečně dojde na rozbalování vánočních dárků a pokoj se postupně plní množstvím barevných balicích papírů, které se k ničemu jinému už nehodí. Skončí v odpadu a podobně i různé mašličky a další ozdoby. I balení dárků můžeme ale pojmout ekologicky.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Proč nás to má zajímat?

Důvody jsou dva. Ten jeden je snížení množství odpadu. Chceme být šetrnější k přírodě a Vánoce nemusí být záminkou k jejímu poškozování. Spíš naopak. Vždyť existují různé pěkné vánoční zvyky v podobě krmení lesních zvířat či pouštění kapra na svobodu.

Druhý důvod je náš osobní pocit a dokonce i určitá finanční úspora. Obchodníci si za vánoční papír nechají slušně zaplatit. Pokud se jejich produktu vyhnete, ušetříte.

Látkové obaly

Jednou z možností je použít látkové obaly, které můžete buď koupit anebo můžete použít látku, kterou máte k dispozici doma. Po použití lze uschovat, v případě potřeby vyprat a příští rok využít. Pokud máte látku bez potisku a jste dostatečně kreativní, můžete si ji dokonce sami vánočně vyzdobit.

Papírový obal z recyklovaného papíru

Pokud už potřebujete papírový obal, můžete použít balicí papír recyklovaný. Buď ozdobíte takto vzniklé balíčky pěkným obrázkem či přáníčkem nebo opět zapojíte svou kreativnost a ozdobíte recyklovaný papír doma. Pokud neumíte příliš kreslit, dají se s výhodou použít různé šablony na hvězdičky, zvonečky či zvířátka. Můžete si též udělat třeba bramborové razítko s vhodným vánočním motivem a papír potisknout. Váš dárek bude originální.

Čím nahradit plastové mašle

Použít můžete mašle látkové, nebo jsou také krásné přírodní provázky. Pokud si chcete s dárkem vyhrát, dá se uháčkovat pevnější řetízek. Fantazii se meze nekladou. Důležité je, abyste vždycky mysleli na přírodní původ materiálu a možnost opakovaného použití.

📷
2
fotografie
Bronislava Silná | inStory.cz
Kam dál?
Získejte peníze za dešťovku!
Jak se připravit na výměnu oken
Chcete vědět, jaké počasí vás čeká? Pořiďte si meteostanici.
Komentáře

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Znečištění oceánu je katastrofické. Plasty v sobě mají téměř všechny ryby

Tech

Návrat ke kořenům? Porsche končí s výrobou vozů s dieselovými motory

Dům a zahrada

Zkuste doma chovat cvrčka. Proč si tohoto hlasitého společníka zaručeně oblíbíte?

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن