خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Nenechte se vystresovat vánočním úklidem • Bydlení / inStory.cz
 

Nenechte se vystresovat vánočním úklidem

Pamatujte, že umytá okna jsou polovinou úspěchu.
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
03. prosince 2016 10:49 / Shutterstock
  0   0
Máme pro vás několik rad, jak si úklid ulehčit a zpříjemnit. 
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Právě teď, pár dnů před vánoci, je třeba popřemýšlet o vánočním úklidu. Pozor, ať to nedopadne jako vloni, kdy jste to stíhali tak tak a návštěva si málem sedla do drobků na pohovce. Jak to tedy letos v pohodě stihnout bez stresu a zbytečného trápení?

Vánoční úklid a neoblíbené mytí oken

Pokud se i v tomto mrazu rozhodnete pustit do mytí oken, klidně je umývejte postupně. Jeden den okna v ložnici, za další dva dny obývák. Nestrháte se a navíc vám to stejně nedá, abyste práci nedokončili. V několika dnech to ale půjde mnohem lépe. Navíc vás budou mnohem méně bolet ruce z věšení záclon. I když zrovna tuhle práci by měly ženy přenechat mužům… Pamatujte, že umytá okna jsou polovinou úspěchu. Byt prosvětlí a celkový dojem bude působit mnohem upraveněji.

Jak se tedy vypořádat s vánočním úklidem a nezbláznit se z něj?

1.) Stanovte si priority, co je pro vás před Vánocemi opravdu důležité! Jaké vánoční aktivity milujete, a které letos určitě
chcete stihnout? Budete mít čas napéct 10 druhů cukroví nebo si skočíte s dětmi zabruslit?

2.) Kdo u vás doma stanovil nebo řekl, že “vánoční úklid” musí obsahovat činnosti, které jste doposud dělali? Všechny neoblíbené činnosti si naplánujte na někdy jindy (na leden nebo únor). Ty hrníčky po babičce opravdu počkají a ani vašim drahým polovičkám nebude vadit, že je na nich trocha prachu. Určitě více ocení, že vy budete v klidu, než vystresované z úklidu.

3.) Pojďme společně zrušit pojem “vánoční úklid”! Proč vůbec existuje? Vánoce můžou být nádherným obdobím, plným pohody a klidu. Velký grunt můžete provádět buď v listopadu nebo pak až v lednu/únoru. Je to jenom na nás, kterou variantu si vyberete. :)

4.) V prosinci uklízejte klasicky, tak jako každý týden. Vyperte, povysávejte a umyjte koupelnu. Udržujte čistý domov celoročně. Postupně se i zbavujte starých věcí, které vás obklopují a zabírají místo.

5.) Připravte domov na vánoce. Není potřeba mít všude kýčovité dekorace, tak jak je znáte z amerických filmů. Ale co třeba si vytvořit něco vlastního, co vám udělá radost? Zapojte děti i ostatní členy domácnosti a užívejte si chvíle spolu. Ať už to bude vystřihování papírových vloček na okno do dětského pokojíčku nebo výroba adventního věnce do obýváku, Vánoce jsou skvělým obdobím, kdy se můžete jako rodina zase více spolčit.

📷
1
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Jak to ve skutečnosti bylo s pásem cudnosti? Největší mýty, kterým lidé stále věří

Tech

Český zbrojařský holding předvedl na veletrhu obranných technologií v Paříži unikátní raketomet

Dům a zahrada

O zahradní trampolínu je nutné pečovat i v létě. Čemu je nutné věnovat největší pozornost?