خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Jak prostřít sváteční stůl? • Bydlení / inStory.cz
 

Jak prostřít sváteční stůl?

I moderní dekorace se hodí na sváteční stůl.
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
23. listopadu 2016 22:01 / Internet
  0   0
Během roku sice máte dost příležitostí ke slavnostnímu prostření stolu, ale vánoční svátky jsou momentem, kdy se scházíte i se širší rodinou a dalšími hosty.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Na stůl dejte ubrus, vypadá to slavnostněji. 
Ubrusy se na našich stolech již neobjevují tak často, jako tomu bylo za časů našich babiček, ale pro slavnostní tabule se hodí bílý nebo jemně pastelový a na něj vrchní, ozdobný ubrus a ubrousky. Papírový ubrousek složený do trojúhelníku se dává pod vidličku, plátěný, jednoduše přeložený ubrousek vlevo od vidličky. Samozřejmě můžete ubrousek i ozdobit a postavit ho doprostřed talíře. Je jasné, že na slavnostní tabuli by k sobě měly všechny barvy ladit, jinak to zkazí výsledný dojem.

Jak prostřít nádobí

Je jedno, zda jde o štědrovečerní večeři nebo jinou slavnostní příležitost, nádobí na stole by mělo mít své správné místo. Zvolte raději jednobarevné, jednoduché, elegantní. Velmi efektní je porcelán.
Talíře připravíme podle potřeby – buď pouze mělký, nebo mělký a hluboký talíř, nikdy se na stůl nedává více než dva talíře najednou. Vzdálenost talíře od okraje stolu je 2 - 3 centimetry.
Příbory se kladou tak, že vně budou příbory, které budete potřebovat jako první, nejblíž u talíře ty, které přijdou na řadu nakonec. Na pravou stranu dáváme příbory pro pravou ruku a naopak (například napravo může přijít i vidlička, která bude používána jako jediný příbor k určitému jídlu.) Dezertní příbory patří nad talíře, rukojeti na tu stranu, kterou rukou budeme jíst.
Sklenice na nápoj k hlavnímu chodu stojí nad špičkou nože, sklenička k předkrmu stojí od ní vpravo, případná třetí sklenice stojí nad nimi.

Vlastnoruční dekorace

Jak už řekli designéři na frankfurtském veletrhu – domácí kreativitě se meze nekladou. Stůl mohou ozdobit vaše handmade dekorace z různých přírodních materiálů. Vedle větviček jehličnanů či cesmíny vypadají dobře také šišky, sušené květy, koření, sušené ovoce, ořechy, listy. Anebo napečte perníčky, které můžete doplnit stužkami a máte o další vlastnoruční, a tudíž i originální ozdobu svátečního stolu postaráno.

Přírodní Vánoce nezestárnou

Na chalupy, ale i do interiérů zařízených v přírodním stylu je určena třetí varianta. První, co zde vynikne, je stůl s krásnou masivní deskou. Máte-li také takový, zapomeňte na ubrusy a krajku, a nechte vyniknout dokonalou krásu tohoto materiálu!
Stejně tak na výzdobu použijte větvičky stálezelených keřů jako tis (pozor ale na malé děti, jehličí je při požití jedovaté!), buxus či břečťan, a sušené plody. Nejjednodušší dekoraci vytvoříte, když je naaranžujete do velké vázy. Ale zkuste položit menší misku s pečivem na větší a volný okraj zakryjte také zelenými větvičkami a sušenými plody. Nebo stejný trik zopakujte u svícnu. Talíře lze ozdobit také stejně sladěným věnečkem.

📷
3
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Brambory si můžete vypěstovat i třeba v paneláku na balkoně
Stěhujete se? Zvládněte to bez stresu!
Nepodceňujte sílu ohně! Užitečné rady, jak se zachovat při požáru!
Komentáře

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Vědcům se podařil neuvěřitelný pokrok. V budoucnu budou moci pěstovat lidské orgány

Tech

Největší stroje lidstva budou vyrobeny přímo ve vesmíru

Dům a zahrada

Hledáte malého pejska? Zkuste veselého bišonka

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن