خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Bydlení ve městě nebo na vesnici? • Bydlení / inStory.cz
 

Bydlení ve městě nebo na vesnici?

V poslední době je hodně lidí, kteří se stěhují z měst na vesnici.
 Tipy a inspirace 
18. června 2016 15:52 / Internet
  0   0
خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Kde se usadit? V centru města, kde je všechno po ruce, nebo na okraji, kde je to jen kousek do přírody? Ti, co bydlí na okraji nebo rovnou za městem, většinou prahnou po bytu v centru. Ti, co bydlí naopak ve středu města, by rádi klid a zeleň za městem. Než se pustíte do investice, která vám může změnit život, zvažte všechna pro a proti.

Blíže přírodě


Venkov si umí každý představit. Na návsi se prohání sem tam nějaký pes. Babičky si vyprávějí o sousedech, dětech a známých seriálech. Nikdo nikam nespěchá a rychle projíždějícímu autu každý zahrozí. Bydlení na vesnici má však spousty výhod i nevýhod. První výhodou je to, že lidé na vesnici jsou daleko skromnější a družnější. [bomba]

Nevýhodou takovéhoto životního stylu je ovšem fakt, že si lidé vzájemně vidí až do talíře a všichni znají sousedovy poměry do detailu. Klid, krásná škola, nízká kriminalita, malý dopravní provoz, nádherná příroda, tiché noci, nebe plné hvězd, žádný smog, dostatek prostoru pro bezstarostné dětství plné her a smíchu, krásné místo pro podzim života, tak se dají jednoduše popsat výhody života na vesnici.

Mezi nevýhody však patří špatná dopravní obslužnost, vysoká nezaměstnanost, dojíždění do pracoviště a škol, stejně tak i dojíždění za kulturou, sportem či za nákupy.

Blíže zábavě


Smog, spěch, nervozita, dostatek práce, věčně zacpaná cesta do práce a z práce, přeplněná parkoviště v centru i u obchodních domů, tak se dá charakterizovat život ve velkých městech. Jsou však miliony Čechů, kterým to vyhovuje.

Ve městě mají děti daleko větší možnost sportovního a kulturního vyžití. Stejně tak i dospělí. Nikdo nemusí trávit hodiny za volantem při cestě do práce anebo z práce. Jistotou je, že ne každý je soused a málokdo se na vás v autobuse po ránu usměje a popřeje vám krásné ráno. Jsou však i tací, kteří utíkají za klidem.
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Kompostovat můžete i v bytě. Existují skvělé způsoby, jak na to
Hyzdí váš nábytek zbytky samolepek? Vyzkoušejte osvědčené metody!
Nenechte se vystresovat vánočním úklidem
Komentáře

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Nebezpečné známosti, které vás mohou klidně i zabít

Tech

Rusko zveřejnilo ambiciózní plány. Příští rok poletí na Mars

Dům a zahrada

Co všechno musíme udělat, než se pustíme do jarního úklidu