خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Máte problém s řasami v bazénu? • Bydlení / inStory.cz
 

Máte problém s řasami v bazénu?

Když vám bazén začne zelenat, hnědnout nebo dokonce černat, je čas na boj proti řasám.
 Exterier 
25. května 2016 21:29 / Internet
  0   0
خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Když vám bazén začne zelenat, hnědnout nebo dokonce černat, je čas na boj proti řasám. Stěny a dno bazénu jsou oslizlé a viditelně porostlé drobnou řasou.

Postup při likvidaci řas v bazénu


Jestliže se voda ve vašem bazénu zazelená, anebo budou nazelenalé jeho okraje, je zapotřebí začít proti řasám bojovat. Ideálním prvním krokem bude upravení hodnoty pH prostředí vody v bazénu na rozmezí od 6,5 do 7,0. Následně je zapotřebí po nějakých 6 hodinách nechlorovat vodu díky prostředku Chlor Shock, a to na trojnásobnou hodnotu oproti standardu. Na této hodnotě je třeba vodu následně držet při zapnuté filtraci. Po 4 hodinách můžete aplikovat Odstraňovač řas. Za dva dny by měly řasy odumřít. Jelikož byste je ven ostávali velmi složitě, měli byste do vody dát dávku vločkovače, který je dokáže navázat k sobě tak, abyste je pak pohodlně odstranili pouze síťkou. Zůstanou-li na dně bazénu hnědé skvrny, pak byla voda před aplikací odstraňovače řad příliš tvrdá a je třeba ji ještě změkčit a vše znovu opakovat.

Prevence a boj s řasami


Tvorbě řas se dá předejít tím, že se zaměříme na dávkování speciálních výrobků k těmto účelům určených, a to zejména v kritickém období. Řas bychom se měli dočista zbavit pomocí tzv. superchlórování, přesněji řečeno: zdvojnásobíme až zšestinásobíme obvyklou dávku sušeného chlóru. Po tomto ošetření je však potřeba počkat s dalším koupáním, dokud koncentrace chloru neklesne pod 0,8 mg/l. K poklesu by mělo dojít během 24 hodin. Je důležité, aby po šokovém ošetření byly okartáčovány stěny a dno bazénu. Řasy, které mohou zůstat v trhlinkách a záhybech, by se opět začaly množit.
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Nevíte, co se starým pařezem? Vysaďte na něj zdravé houby!
Zábradlí nás nejen ochrání, ale také ozdobí celý dům
Jak vybrat správný hromosvod
Komentáře

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Nečekané zjištění. Původní američtí indiáni jsou vlastně Rusové

Tech

Čína udělala první krok k dosažení nebezpečné temné strany Měsíce

Dům a zahrada

Vyvarujte se největších chyb při stavbě domu. Mohly by vás později mrzet