Nebojte se levandulové! Vytvoří okouzlující dojem v kterékoliv místnosti vašeho bytu!

Levandulová v teplém odstínu je barva něžná a krásná.
📷
Dalších 8 fotografií v galerii
 Interier 
20. ledna 2017 05:07 / Shutterstock
  1   0
Tak trochu šeřík, tak trochu fialky, ale hlavně levandule. Ne to nejsme v botanické zahradě ale v interiéru, kde si chceme na mnoha příkladech ukázat, jak okouzlující dojem vytvoří v kterékoli místnosti bytu levandulová barva. Interiér zařízený nebo vymalovaný touto jemnou pastelovou barvou dá vašemu bydlení jiný rozměr.

Levandulová barva patří k jedné z těch nejjemnějších a nejněžnějších barev vůbec. Dekorování interiéru pomocí levandulové barvy do něj přináší krásu a také určitý nádech sladké vůně.

K levandulové barvě velmi dobře ladí barva bílá, světle šedá ebo minty. Dobře ji ale mohou doplňovat i kontrastní barvy jako například čokoládově hnědá. Zajímavý kontrast s ní vytvoří také menší počet doplňků v barvě černé anebo v olivově zelené.

Chcete-li zvýraznit právě pastelový odstín levandulové ve svém bytě, použijte ji na záclonách či závěsech. Skvěle bude vypadat i na přehozu přes postel anebo na koberci či polštářích a dalších doplňcích. Pokud vás tato barva uchvátila natolik, že jí nemáte stále dost, můžete si zařídit pokoj v barvě levandule s kontrastní temnější fialovou. Takový celek vytvoří kontrast dvou sousedních barev, jejichž působením se vjemy těchto barev budou navzájem částečně měnit.

Estetické cítění závisí na individuální úrovni jedince, na jeho celkovém vzdělání a také na jeho osobnostním vývoji, nevztahuje se tedy čistě jen na působení barev, ale na kulturu vůbec. A protože každý z nás je jiný, každý má ze stejných barev jiný prožitek, je třeba zvážit, zda tato barva bude mít na všechny obyvatele stejného prostoru také tak pozitivní vliv jako na vás samotné. Světlé barevné odstíny působí v interiéru radostně, zjasňují prostor a tím, že jsou reflexní, zlepšují světelné podmínky v místnosti, což nikdy není na škodu. Možná právě dobré světelné podmínky budou tedy tím, co vám pomůže tuto barvu prosadit ve vašem interiéru.

Současná doba moderních materiálů nabízí také nejrůznější skvěle vypadající tapety, které se rozhodně nevyhýbají ani takovým barvám, jako je právě levandulová. Vyzkoušet můžete například i vliesové fototapety s tématem levandulových polí. Zajímavou alternativou k přeměně interiéru může být stejně tak podlahová fototapeta ze speciální laminované PVC fólie, která je odolná vůči vnějším vlivům. Takováto fototapeta je chráněna silnou laminací, má tedy silnou ochranu proti oděru.

Ať už zvolíte levandulovou barvu na decentní ploše anebo jako dekoraci všech stěn či v jakékoli jiné úpravě, přejeme vám, ať se ve vašem interiéru pěkně zabydlí a provoní vám ho dobrou náladou.

📷
8
fotografií
◼ redakce bydlení / inStory.cz
Kam dál?
Jak pečovat o pokojové rostliny v zimě? Méně znamená více!
Jak uspořádat dětský pokoj?
Zkrášlete svůj interiér kaktusy
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

S Novotným je to velmi vážné! Jeho syn lhal o jeho stavu!

Zprávy

Po Ukrajině bude následovat tento region Evropy! Varuje aktivista

Dům a zahrada

Dávejte pozor na nemoci močových cest u koček!

1. George Clooney a jeho krásná manželka Amal čekají dvojčátka!

2. Dara Rolins předvedla vysportované tělo! Pevný kulatý zadeček, ploché bříško a luxusní stehna!

3. Ewa Farna ukázala své vnady bez podprsenky! Prsa má jako psí uši!

4. Okouzlující seriálová hvězda, se po dvou adopcích dočkala i vlastního potomka! Je to kluk!

5. Kylie Jenner šokuje: Nechala se natáčet při sexu ve sprše!