خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Marocký štuk • Bydlení / inStory.cz
 

Marocký štuk

Výjimečný povrch, který působí luxusně a zajímavě.
 Technika 
21. února 2016 20:29 / Internet
  0   0
خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Marocký štuk (můžete se setkat také s označením Tadelakt nebo s německým Kreidezeit) patří k velmi starým malířským technikám. Štukovaná omítka byla oblíbená již v dávném antickém období.

Tadelakt se postupně rozšířil po celém území římské říše, jak je patrné na dodnes zachovaných objektech. V oblasti Západní Afriky se zachovala kontinuita jeho užívání do současnosti. Ve dvacátém století byla tato technologie „ znovuobjevená“ a užívána jako špičkový designový materiál.

Marocký štuk TADELAKT je přírodní materiál bez chemických přísad, odolný vůči vodě a vysoce paropropustný, což je velmi důležité pro udržení příjemného klimatu v místnostech. Zároveň se hodí i pro zdivo s vyšší vlhkostí. Dá se nanášet i na oblé či oválné plochy. Jeho povrch je beze spár, což je i z architektonického hlediska velmi zajímavé. Využívá se proto i do členitých sprchových koutů, kolem van, atypických umyvadel, poliček a doplňků v koupelně.

Jak na tadelakt?


Velkou výhodou marockého štuku je, že jej lze nanášet na většinu běžných povrchů, včetně panelových a sádrokartonových stěn. Materiál, který zakoupíte například v sítích obchodů pro kutily a zahrádkáře, se velmi snadno zpracovává pomocí válečku. Po nanesení je nutné, štuk vyleštit a vyhladit kamenem, aby se docílilo hladkého povrchu. Jako finální úprava se provádí nános speciálního mýdla. Cílem této úpravy je, aby se na povrchu vytvořil jemný ochranný film, díky němuž získá stěna z marockého štuku odolnost vůči špíně.

Hlavní výhoda marockého štuku: prodyšnost


Kromě toho, že marocký štuk vypadá velmi esteticky, jeho největší devízou je prodyšnost. Tu ocení majitelé starších nemovitostí, které trápí vlhkost a obklady tak nejsou tím nejlepším řešením. Působí preventivně proti plísním a vytváří tak příjemné prostředí.

Další plusy marockého štuku:


nadčasový vzhled, který neomrzí

jednoduchá aplikace na různé povrchy (i sádrokarton)

bezspárový

různé barvy a provedení povrchu (kámen, mramor...)

ekologičnost
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Přemýšleli jste již nad koupí zmrzlinovače?
Podlahové vytápění nemusí být jen v podlaze
S vodním kamenem se vypořádáte i bez chemie
Komentáře

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Jak to ve skutečnosti bylo s pásem cudnosti? Největší mýty, kterým lidé stále věří

Tech

Český zbrojařský holding předvedl na veletrhu obranných technologií v Paříži unikátní raketomet

Dům a zahrada

Co je potřeba udělat v kuchyni, než vybalíte po stěhování