Zrcadla dokážou „otevřít“ i ten nejmenší prostor

Zrcadlová stěna dokáže malou chodbu prosvětlit a opticky prodloužit až na dvojnásobek
 Tipy a inspirace 
16. února 2015 06:00 / bydleni-iq.cz
  0   0
Velká zrcadla, pokud visí správně, mohou dodat bytu iluzi většího prostoru. Opticky otevřou prostor a dokážou vytvořit iluzi vzdušnosti bez bourání jediné stěny. Přímo zázračné proměny s nimi docílíme jejich instalací na stěnách či dokonce na stropě. Je však třeba vědět, jak s nimi pracovat, abychom kýženého efektu opravdu dosáhli.

Odraz světla

Přidáním několika zrcadel snadno zdvojnásobíme množství světla v místnosti. Přesto bychom s nimi měli nakládat opatrně, abychom neproměnili byt v zrcadlovou síň. Pokud se rozhodneme pro zrcadlo větších rozměrů, jedno určitě postačí. Jeho umístěním naproti oknu, za lustr či za stolní lampu prostor prosvětlíme mnohem víc, než bychom očekávali.

Prosvětlení temných prostor

Temná zákoutí, předsíně či chodby, které trpí nedostatkem denního světla, prosvětlíme jednoduchým trikem. Pokud nám pro zavěšení zrcadla nezbývá již ani kousek volné stěny, proč ho neosadit přímo na dveře. Místnost bude rázem vypadat mnohem větší, než ve skutečnosti je, a nebudeme se muset tolik obávat různých dekorativních drobností, kterými jinak docílíme pravého opaku.

Falešná okna

Pro uzavřené pokoje a může být vytváření dojmu většího prostoru velice těžké. Naštěstí zrcadlo může mít podobný efekt jako okno. Ven sice přes něj stejně neuvidíme, dokáže však efektivně rozlomit těžký prostor zdi a dodá místnosti mnohem odlehčenější a esteticky vydařený dojem.

Zrcadlové stěny

Zatímco velké umělecké dílo na zdi uzavírá prostor příliš dovnitř, zrcadlo stejné velikosti prostoru dodá na velikosti o celou dimenzi. Proč tedy nevyužít nabídky výrobců a nezařídit například malou ložnici šatní skříní se zrcadlovými dveřmi. Instalace zrcadla na strop zase dokáže opticky zvýšit příliš nízké stropy, jimiž trpí především panelová výstavba.
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Jak se připravit na výměnu oken
Jak zařídit, aby se děti večer těšily do postele? Postavte jim spací dům
Nevyhazujte starý nábytek. Poradíme vám, jak renovovat
Komentáře

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Počítače budoucnosti mohou být až tisíckrát rychlejší

Tech

Mohou být jaderné zbraně spuštěny hackerským útokem? Odborníci tvrdí, že ano

Dům a zahrada

Získejte na lince i v malé kuchyni co nejvíc prostoru

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن