Valentýn klepe na dveře. Jak vytvořit tu správnou atmosféru

Při prostírání slavnostní valentýnské tabule méně znamená více. Vsaďte raději na jednoduchost a eleganci.
 Tipy a inspirace 
11. února 2015 06:00 / trivezicky.cz
  0   0
Svatý Valentýn je jako stvořený pro romantické duše. Navíc je ideální příležitostí nově vyšperkovat dům či byt a přitom nezabřednout do nevkusného kýče, hýřícího plastovými figurkami a třpytivými cetkami. S elegantní výzdobou, představující předzvěst jara, nám může pomoci sama příroda.

Růžová inspirace

Pro valentýnské dekorace jsou nejpříznačnější sladší barevné kombinace. Klasicky se hodí sytě červená či všechny odstíny růžové, můžeme ale vsadit ni oranžovou, žlutou či fialovou barvu. Nejsnadnější cestou, jak vyzdobit interiér na 14. únor, je využití tradičních dekorů, jako jsou srdíčka nebo květiny.

Dejme slovo přírodě

Pokud se rozhodneme přidržet umírněnějšího stylu, vsaďme na přírodní materiály, které rozhodně působí méně kýčovitě než umělohmotné ozdoby. Perfektně se pro tento účel hodí živé květiny, proutí i dřevo. Přeslazené barvy dokáže utlumit do elegantnější podoby kombinace s neutrálnějšími a sytějšími tóny, například s temně fialovou, hnědou nebo bílou.

Elegantní tabule

Při prostírání slavnostní tabule bude vhodnější základní barvou bílá v kombinaci s nerezem a hladkým sklem, červené či růžové symboly lásky použijeme pouze jako doplňky. Nádech elegance a luxusu dodají jídelnímu stolu červené či růžové perly nebo skleněné valounky. Tu správnou uvolněnou atmosféru pak navodí tlumené světlo svíček, velmi pěkně a nenuceně působí svíčky, vyrobené ze včelího vosku.

Efektní drobnosti

Levnou a přitom efektní záležitostí jsou barevné stuhy, s nimiž lze snadno ozdobit prakticky cokoliv. Další příjemnou dekorací, kterou později využijeme i při jakékoli jiné příležitosti, jsou vodní perly nebo také gelové kuličky do vázy. Ty lze použít i jako samostatnou dekoraci, nebo je vložit do vázy s řezanými květinami.
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Využijte krásu šípků k výrobě jednoduchých podzimních dekorací
Nástěnné hodiny neplní pouze praktickou úlohu
Při zazimování stavby je důležité dodržovat základní pravidla
Komentáře

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Nebezpečná houba může žít v našem těle až třicet let, než propukne v závažné onemocnění

Tech

Rusové plánují vyzvednutí svých potopených jaderných ponorek ze dna moří

Dům a zahrada

Vyrobte si originální památku. Vypracujte těsto na otisk dětské ručičky