خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Nejzbytečnější odpad na světě: kapsle do kávovaru • Bydlení / inStory.cz
 

Nejzbytečnější odpad na světě: kapsle do kávovaru

Kapslový kávovar je svou pohodlnou obsluhou vyhlášený
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Interier 
06. dubna 2018 11:32 / Shutterstock
  0   0
Kapslová káva se stala součástí životního standardu, nabízejí ji firmy svým zaměstnancům, je téměř v každé domácnosti a stala se samozřejmostí všude okolo nás. Za pohodlnost ale platíme vysokou cenu. Kapsle jsou totiž obrovskou zátěží pro životní prostředí.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Je to tak opojně pohodlné – do přístroje vhodíte kapsli, zmáčknete čudlík a za malou chvilku vás v nose pošimrá líbezná vůně lahodné kávy. Jdete si vychutnat zasloužené kafíčko a cestou hodíte do koše použitou kapsli.

To je přesně ten moment, který je na kapslových kávovarech problematický. Že se kvůli hrnku kávy smíříme s přístupem "použít a vyhodit". Jak vybrat kapslový kávovar, si přečtěte zde.

Obtížná recyklace

Jedním z nejpalčivějších problémů kapslové kávy je způsob recyklace kapslí. Kapsle jsou totiž vyrobeny kombinovaně z více materiálů – zejména z plastu nebo hliníku.

Technicky jsou recyklovatelné – jednotlivé části je možné rozebrat a oddělit od sebe. Jenže znáte aspoň někoho, kdo by to tak pečlivě dělal?

Jeden z výrobců sice nabízí na své webové stránce i službu recyklace. Můžete si zdarma objednat speciální recyklační pytel na použité kapsle, který u vás výrobce při nejbližší objednávce vyzvedne.

Co s nimi?

Pravdou však zůstává, že z důvodu komplikovanější recyklace končí naprostá většina kapslí ve smíšeném odpadu. Odpad v podobě malých kapslí dosáhne za rok takových rozměrů, že by mohl obejít naši planetu 10,5krát!

Kapslový kávovar motivuje spotřebitele tvořit zbytečný odpad. Plastové kapsle do tříděného plastu nepatří. Jsou z kvalitního polypropylenu, který by bylo možné znovu zpracovat.

Jenže obsahují také kovová sítka a zbytek kávy, s čímž si při zpracování vytříděného odpadu neporadí. Ručním rozebíráním kapslí se také dost vytrácí okouzlující jednoduchost.

Pokud vám životní prostředí není lhostejné a chcete si dopřát dobrou kávu s nízkými náklady, zkuste překapávač, moka konvičku nebo presovač.

📷
4
fotografie
Iva Dvořáková | inStory.cz
Kam dál?
Umění Feng Shui ve vašem obýváku
I jídelna může mít šmrnc. Víme, jak na to
Zařizujete kuchyň a jste levák? Nepodceňujte to!
Komentáře

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Nečekané zjištění. Původní američtí indiáni jsou vlastně Rusové

Tech

S novou aplikací od Applu už nemusíte ani do krámu

Dům a zahrada

Vyvarujte se největších chyb při stavbě domu. Mohly by vás později mrzet