خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Běloskvoucí záclony za pár minut? Žádný problém • Bydlení / inStory.cz
 

Běloskvoucí záclony za pár minut? Žádný problém

Zašedlé záclony dokážou potrápit nejednu hospodyňku
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Interier 
19. března 2018 12:58 / Shutterstock
  4   2
Sněhobílé záclony jsou ozdobou každé domácnosti, ovšem při jejich praní je potřeba dodržovat několik jednoduchých pravidel. Díky nim budou vaše záclony dlouhou dobu hezké a nebudou potřebovat další péči.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

I když postupem času ztratily záclony své výsadní postavení v domácnosti jako hlavní prvek útulnosti, ještě pořád jsou důležité. Dotvářejí interiér a dodávají mu vzdušnost, proto bychom na ně neměli zapomínat.

Výhodou záclon je to, že v případě vhodné péče na nich stáří není vůbec poznat. Navíc také příliš nepodléhají módním trendům. Jak ale docílit toho, abyste byla se svými záclonami nejlepší kamarádka?

Nejprve si musíme uvědomit, že záclony jsou jemné a vyžadují proto také jemnou péči. Nikdy bychom je neměli prát na vyšší teplotu než 40 stupňů Celsia. A také při volbě otáček bubnu platí, že méně je více.

Vyklepat a složit

Záclony tedy nejprve sundáme z garnýže. Před samotným praním je dobré záclony vyklepat, abychom je zbavili přebytečného prachu.

Důležité je dát záclony do pračky složené, protože se tak vyhneme jejich případnému roztržení a celkově se líp vyperou, jelikož nebudou příliš pomačkané.

Jemně a neždímat

Program zvolíme na jemné prádlo a s předpírkou, teplota vody by nikdy neměla překročit 40 stupňů Celsia. Ždímací program rozhodně nedoporučujeme. Moderní pračky už mají na výběr ze spousty programů. O tom, jak je těžké z nich vybrat, píšeme zde

A pro opravdu bílé prádlo se doporučuje namočení 1 den předem do sodného roztoku či vody smíchané s bělící solí. V současnosti se už dají sehnat speciální prášky či gely pro záclonoviny.

Pověsit vlhké zpět

Vhodné je také přidat bělící přípravek, poslouží vám jako prevence před zašednutím. Záclony je nejlepší věšet hned po vyprání. Mokré se pěkně natáhnou a nebudou působit krepatě.

📷
3
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Osvětlení v koupelně
Řešíte, jak vybavit atypický interiér?
Barva osvětlení je důležitá. Do každé místnosti patří jiný odstín
Komentáře

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Překvapivý objev. Lidé a psi k sobě mají blíž, než se předpokládalo

Tech

NASA plánuje stavbu unikátního přístroje. Může zachránit život kosmonautům

Dům a zahrada

Nenechávejte výběr stanu na poslední chvíli. Poradíme vám, na co se zaměřit