خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Král interiéru stále vládne uprostřed místnosti • Bydlení / inStory.cz
 

Král interiéru stále vládne uprostřed místnosti

Designový lustr dodá interiéru na opravdové kráse a prestižnosti
 Interier 
02. února 2015 06:00 / living.cz
  0   0
خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Nejdůležitějším druhem osvětlení nadále zůstávají centrální lampy neboli lustry, představující jeho hlavní zdroj především v prostorách, trpících nedostatečným přísunem denního světla. Přestože je chápeme jako samozřejmost, není nutné, abychom při jejich výběru upadali do obvyklých klišé.

Hlavní kritéria výběru

Jak zvolit ten pravý lustr, který bude představovat dominantu místnosti? Stačí mít na paměti celkový styl, kterému výběr přizpůsobíme. Platí pravidlo, že čím vyšší strop máme, tím masivnější nebo delší závěsný lustr i můžeme dovolit. Pak už můžeme zcela popustit uzdu fantazii a vybírat i z moderních či extravagantních modelů.

Měl by mít i menší „kamarády“

Lustr zavěšený uprostřed místnosti podporuje soustředěné vnímání a zdůrazňuje střed, tudíž je ideálním svítidlem do interiérů, v nichž je nejdůležitější právě jejich střední část. Může v ní být umístěn například velký jídelní stůl, konferenční stolek s pohodlnými křesly, nebo třeba kulečník. U středového lustru bychom však neměli zapomínat na doplňková světla. Uplatní se především za televizí a v rozích pokoje.

Dominantní kousek dodá interiéru šmrnc

Kvalitní designový lustr rozhodně oživí jakýkoliv prostor. Velmi zajímavé jsou tradiční klasické nebo rustikální lustry kované, dřevěné či křišťálové, moderní lustry zase využívají nejnovější materiály a tvary. Žádný z nich sice nedokáže vytvořit dojem luxusního sídla v panelákovém bytě, přesto ale může interiéru dodat na opravdové kráse a prestižnosti.

Klasika v kombinaci s trendy

Moderní lustry do obýváků můžeme pořídit za velmi solidní ceny i při velmi neotřelých designech a použití těch nejlepších materiálů. Velmi oblíbené jsou například lustry z matného chromu a acrylu, s využitím úsporného LED osvětlení. Stále větší oblibu si získávají i netradiční kombinace klasických materiálů, jako je kov, dřevo a sklo, s trendovým pojetím designu a úsporných halogenových zářivek, které sníží spotřebu elektřiny až na pětinu.
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Co dělat, aby křišťálový lustr pořád krásně zářil?
Jak připravit pokojíček pro příchod miminka
Singl život se výrazně projevuje na interiéru bytu
Komentáře

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Jak to ve skutečnosti bylo s pásem cudnosti? Největší mýty, kterým lidé stále věří

Tech

Český zbrojařský holding předvedl na veletrhu obranných technologií v Paříži unikátní raketomet

Dům a zahrada

Vymkla se vám úroda ředkviček z rukou? I pálivé či tvrdé plody lze chutně zpracovat