Mini domečky v sobě skrývají překvapivý luxus

Malé, útulné, relativně levné a přesto tak luxusní. Malé domečky mohou mít nálepku "outsidera," ale po prohlédnutí galerie uvidíte, že je o co stát.
📷
Dalších 7 fotografií v galerii
 Interier 
24. ledna 2015 06:00 / zdroj: inStory.cz
  0   0
Celá idea vychází z levného a zároveň důstojného bydlení. Praktičnost domečku se nedá upřít. Samotný fakt, že většinu mini domků je možno zavěsit za auto, tomu značně nasvědčuje. Cena takových domečků, se pohybuje kolem 300-600 tis. Kč v závislosti na velikosti, vybavení a materiálu. Možná budete překvapeni jak velký prostor, napohled malé a skromné bydlení skrývá.

Energie a vybavení

Zařízením se vyrovnává standardnímu bytu. Od plně vybavené kuchyně po koupelnu se sprchovým koutem, až k ložnici ve druhém patře. Obvyklým problémem velkého domu či chat, je vytápění a energetická náročnost. Vytopit, či naopak zchladit mini domek je, ale velmi nenáročné. Firmy zaměřující se na stavbu, nabízejí jak elektrické konvektory, tak krbová kamna.

Ekologické bydlení

Výhoda domečku, který pokrývá zhruba 100-200 metrů čtverečních tkví v tom, že je všechen prostor využit v praktickém, ale i designovém ohledu. Mnoho zarytých ekologů si tyto domky nechává postavit, protože jejich ekologická stopa, je mnohem méně výrazná, než u obrovské vily s bazénem.

Využití

Dobrým důvodem pro zvážení koupě mini domku je i přechodné bydlení. Výstavba nového domu, může trvat mnohdy i několik let. Mini domek je perfektním řešením. Během prací bude stále kde bydlet a po dokončení stavby, může být nadále využíván. Pro společenské události, návštěvy nebo jako soukromá kancelář.

Dostupnost

Mini domky jsou stále častěji diskutovaným tématem. Vzhledem k jejich nízké pořizovací ceně a praktičnosti, jsou pro mnohé seriozní koupí k zamyšlení. V České republice se jejích využití spíše zaměřuje na rekreační odvětví. To však nevylučuje jejich potenciál stálého obývání. Na českém trhu je mnoho firem zaměřující se na stavbu mini domků. Ceny, vzhled, modifikace, to vše se odvíjí na základě vašich požadavků.

📷
7
fotografií
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

S Novotným je to velmi vážné! Jeho syn lhal o jeho stavu!

Zprávy

Po Ukrajině bude následovat tento region Evropy! Varuje aktivista

Dům a zahrada

Dávejte pozor na nemoci močových cest u koček!

1. George Clooney a jeho krásná manželka Amal čekají dvojčátka!

2. Dara Rolins předvedla vysportované tělo! Pevný kulatý zadeček, ploché bříško a luxusní stehna!

3. Ewa Farna ukázala své vnady bez podprsenky! Prsa má jako psí uši!

4. Okouzlující seriálová hvězda, se po dvou adopcích dočkala i vlastního potomka! Je to kluk!

5. Kylie Jenner šokuje: Nechala se natáčet při sexu ve sprše!