خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Rybenky se každý snaží vyhubit, přitom u vás doma dělají i něco prospěšného • Bydlení / inStory.cz
 

Rybenky se každý snaží vyhubit, přitom u vás doma dělají i něco prospěšného

Rybenky doma nikdo rád nevidí
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Interier 
02. prosince 2017 12:42 / Internet
  81   19
Rybenky se vyskytují prakticky kdekoliv - milují tmu a vlhko a daří se jim tak v koupelnách, na toaletách, v chodbě, ale i kuchyni, podkroví a dalších místnostech. Lidé rybenky nevidí rádi a většinou je nemilosrdně hubí. Možná ale změníte názor, když se dozvíte, jakou službu ve vašem bytě rybenky dělají.
خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Rybenky jsou pro většinu lidí nevítaným návštěvníkem a často tak hledají řešení, jak se tohoto živočicha co nejrychleji zbavit. Člověku neubližují, i když dokáží taky napáchat pořádnou neplechu. Některé druhy si totiž rády pochutnávají na papíru a jsou schopné zničit třeba knihu, jiné zase dokáží vykousat malé dírky do oblečení, záclon a podobně.

Na druhou stranu dělají rybenky i jednu opravdu užitečnou věc - rády si smlsnou na roztočích domácího prachu. Nelítosné vyhubení těchto živočichů tak není úplně žádoucí.

Rozhodnutí je ale samozřejmě na vás. Pokud se budete i přesto chtít rybenek zbavit, máte prakticky dvě možnosti - buď si v obchodě koupit nějaký chemický likvidátor nebo se pokusíte rybenky zničit ekologicky.

Jak rybenky vypudit z bytu

Rybenka žije asi pět let a za tu dobu je samička schopna naklást asi stovku vajíček. Nejlepší je, když se k vám rybenky vůbec nenastěhují. Zabránit tomu lze častým větráním a udržováním sucha. Vzhledem k tomu, že rybenky mají rády tmu, s obllibou se schovávají i pod koupelnové předložky. Zbavte se jich nebo je alespoň denně vytřepávejte a udržujte v suchu.

Tito drobní živočichové rádi hledají útočiště v nejrůznějších prasklinách a spárách - všechny otvory proto dobře utěsněte tmelem nebo silikonem a vysavačem pravidelně vysávejte ze skulin nakladená vajíčka. Jak si doma svépomocí opravit spáry, se dočtete v našem článku. Pomůže také to, když na noc uzavřete zátkou výlevky umyvadel a van a čas od času je prolejete vařící vodou.

Na podlahu můžete také položit dřevěná prkénka potřená melasou nebo medem. Dobře prý funguje i fígl s nastrouhanou bramborou. Nasypte ji na papír a ráno vše vyhoďte ven do popelnice. Rybenky se přes noc do nastrouhané brambory zahrabou a vy se jich tak elegantně zbavíte. Ale pozor, je třeba pak vše opravdu vyhodit ven, jinak si rybenky jen přemístíte na jiné místo v bytě. Někteří lidé zase rybenky vyhánějí z bytu pomocí pravého vanilkového lusku. Jeho aroma tito živočichové skutečně nesnášejí. Je ale třeba opravdu použít originál vanilkový lusk - žádné náhražky neúčinkují.

Past na rybenky

Mezi lidmi se osvědčily také pastičky na rybenky. Vytvořte si směs z jednoho dílu melasy a dvou dílů octa a tu pak přiložte ke škvírám a dírám, odkud rybenky vylézají.

Účinná je také past z boraxu. Stačí tuto látku smíchat s práškovým cukrem v poměru 1:1 a nasypat na podlahu ve vzdálenosti 2 cm před otvory, kde se rybenky ukrývají. Boraxovou směsí lze také ošetřit i další postižená místa – nejen podlahy, ale i třeby nohy od stolu, škvíry ve skříňkách a podobně.

📷
3
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Nebojte se barev a vzorů na kuchyňském nábytku
Vybíráte koupelnovou vodovodní baterii? Poradíme vám.
Trendy v moderní koupelně
Komentáře

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Vědcům se podařil neuvěřitelný pokrok. V budoucnu budou moci pěstovat lidské orgány

Tech

Největší stroje lidstva budou vyrobeny přímo ve vesmíru

Dům a zahrada

Hledáte malého pejska? Zkuste veselého bišonka

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن