Jak se postarat o vánoční hvězdu, aby vám letos neopadala?

Vánoční hvězda neodmyslitelně patří k Vánocům
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Interier 
27. listopadu 2017 10:00 / Shutterstock
  40   0
Ne každý umí tuto krásnou rostlinu pěstovat, a tak místo krásné košaté květiny často na Štědrý den zůstane z rostliny jen opelichané koště. Rady, jak se o vánoční hvězdu postarat, najdete v následujících řádcích.

Tato krásná květina se řadí mezi trvalky, a přesto často končí ještě před Štědrým dnem v koši. Potřebuje totiž speciální zacházení, které ne každý dodržuje. 

Kupujte jen zdravou rostlinu

Chybou číslo jedna bývá už koupě rostliny. To ale platí obecně u nákupu jakýchkoliv rostlin. Vždy si kupovanou rostlinu důkladně prohlédněte, než ji vložíte do nákupního vozíku. Zkontrolujte, zda není napadena nějakou chorobou či škůdcem a zda nestojí rostlina ve vodě, nebo není zemina naopak přesušená. To poslední, co chcete, je koupit si rostlinu s uhnilými kořeny.

Nekupujte květinu v tržnici

Vánoční hvězda je teplomilná rostlina, která má původ v Mexiku. Zimu a průvan vyloženě nesnáší. Koupíte-li ji například v tržnici nebo u stánku, je velmi pravděpodobné, že se rostlina „nachladila“ a po příchodu domů vám opadá. Po čase sice opět obroste, ale do Štědrého večera už to asi nestihne. Rostlina ale může nastydnout i při přenosu z obchodního centra nebo zahradnictví, proto ji vždy zahalte do papíru nebo deky. Jaké rostliny mají chlad naopak rády se dočtete zde.

Co s ní doma?

Po rozbalení rostlinu umístěte na světlé místo do pokoje, ve kterém je stálá teplota kolem dvaceti stupňů. Nedávejte ji ale blízko ke zdroji tepla – například nad radiátor. Stejně tak v její blízkosti neotevírejte okna, jelikož nemá ráda průvan.

Hlavně ji nepřelít

Vánoční hvězda vyžaduje pravidelnou zálivku jako většina domácích rostlin. Zalévejte ji nejlépe odstátou vodou pokojové teploty. Zemina by neměla vyschnout, ale dejte si pozor i na přelití, které je mnohem destruktivnější. Přebytečnou vodu, kterou rostlina nenasákne, po chvíli vylijte.

📷
4
fotografie
Kateřina Kofroňová | inStory.cz
Kam dál?
Chcete proniknout do tajů matrací? Známe výhody i nevýhody jednotlivých typů!
Vytvořte si vánoční atmosféru i provoněním domova
Péče o matraci
Komentáře

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Vědci odhalili unikátní kostru předchůdce člověka. Co jim dělalo největší problém?

Tech

Miliony dolarů shořely v atmosféře. Chyba, která v kosmonautice nemá obdoby

Dům a zahrada

Pravý vaječný likér připravený doma je sladký a jemný